Salone del Mobile 2022 ajutine arhitektuur - Artskill
  • Artskill & Scavolini Store Tallinn // Tööstuse 47B, Tallinn
  • artskill@artskill.ee // scavolini.tallinn@gmail.com

Artskill 558 1978 // Scavolini 515 4679

Salone del Mobile 2022 ajutine arhitektuur

Kõik kõige leidlikumad paviljonid disaineritelt ja arhitektidelt nagu Kengo Kuma, Konstantin Grcic, Stefano Boeri ja Calvi Brambilla

Selle aasta Salone del Mobile messi keskne osa ja üks oodatumaid elemente oli Mario Cucinella installatsioon, mis demonstreerib võimalusi, kuidas saame elada nii, et meie suhted loodusmaailmaga oleksid paremad. Cucinella kujundas näituse, mis sisaldas baari, istumiskohti, raamatukogu ja konverentsiala, mis meenutaks iga Itaalia linna lahutamatut ruumi, kus inimesed kohtuvad, veedavad aega ja saavad osa avalikust sfäärist. 

See on vaid üks arhitektuurilistest sekkumistest, mida Fiera külastamisel sai uudistada. Kindlasti paljud kaubamärgid ületasid end meeldejäävate ruumide ja struktuuride loomisel, et uudistooteid eksponeerida. Alates A-listi arhidektide, nagu Kengo Kuma ja Stefano Boeri kavanditest kuni kontseptuaalsemate ideedeni nagu tekstiililabürint, koondasime kokku Salone del Mobile messi selle aasta kõige erilisemad väljapanekud. 

Matiazzi – puidutöökoja südames

Konstantin Grcici disainitud paviljon Mattiazzile viis messil osalejad otse nende puidutöökoja südamesse. Omanäoline maja, mis koosnes lihtsatest puitseintest, millel oli kleebitud elusuuruses kujutised imiteerides nende töökoda ja eksponeeritud mööbli valmistamise protsessi. Suursugused fotod tekitasid peaaegu et trompe l’oeil efekti, luues tunde, et kõnnite tehase põrandale. 

Mattiazzi, ph. Valentina Casalini

Pedrali – tõeline rannapuhkus

Beragamos asuva kaubamärgi Pedrali boksi külastamine tundus nagu tõeline rannapuhkus. Paljude nautimisväärsete ja värvikate misantseenide kõrval oli pilkude püüdjaks rannaluidete vahelt välja paistev elusuuruses A-raamiga kirsipunane rannakabiin. Bränd esitles ka uusimat välimööblit, kasutades nutikalt ära esiverandat.  

Pedrali, ph. Valentina Casalini

Gandiablasco – petlikult lihtne

Välimööbli bränd Gandiablasco tegi koostööd Jaapani arhitekti Kengo Kumaga, kes disainis nende Fiera paviljoni. Kuma võttis erinevate ruumide piiritlemiseks kasutusele petlikult lihtsa tehnika. Jaapani sisearhitektuuris põrandakattena kasutatavad pikad tatamimatid rippusid graatsiliselt skulpuuri meenutava silmusena, luues väga erilise stsenograafia. 

Gandiablasco, ph. Valentina Casalini

Arper – unustamapanev jõud

Kuigi suures osas läbipaistvast kangast valmistatud paviljon ei pruugi tunduda arhitektuurse lähenemisena, oli Veneto kaubamärgil Arperi kerge puudutus väga tõhus. Iga seade oli ümbritsetud poolläbipaistvate kardinatega, mis külastajate möödudes kergusega lehvisid, tekitades avatud ja kutsuva mõju, mis peaaegu pani unustama, et asute Fieras. 

Arper, ph. Valentina Casalini

Minotti – brutalistlik villa

Arperi poolt loodud spektri teises otsas oli Minotti, kelle laialivalguv paviljon oli ehitatud kui brutalistlik villa. Bränd kasutas virnastatud betoonplokke, et luua võrestatud struktuur, mis oli üheaegselt visuaalselt kinnine, kuid võimaldas näha uudistoodete väljapanekut.

Minotti, ph. Valentina Casalini

Et al – visuaalne šokk

Et al’i kahvatu puidust konstruktsioon oli teiste brändidega võrreldes visuaalne šokk, kuid ülim disaini leidlikkus muutis selle väljapaistvaks vaatepildiks. Arhitekt Gianni Filindeu kasutas heledat puitu, et luua boksi perimeetri ümber rea võrelaadseid motiive, mis tõi Et al’i värvilise kollektsiooni efektselt esile. 

Et al, ph. Valentina Casalini

Infiniti – mets messi südames

Sisustusbränd Infiniti tänavuse metsa meenutava paviljoni loojaks oli Stefano Boeri Interior. Disainerid kasutasid piiride loomiseks kümneid mahavõetud puutüvesid ning siseala pinna katsid murutaolise vaibaga, mis andis ruumile veelgi rohkem looduslähedust.

Infiniti, ph. Valentina Casalini

Verdi – üks lummavaimaid väljapanekuid

Columbia tekstiilistuudio Verdi suutis luua kogu messi ühe lummavaima väljapanekupaviljoni. Bränd kasutas oma värskeimast kollektsioonist naturaalsetest kiududest ja metallniitidest valmistatud vaipu ja kangast, et luua oma boksi looklev labürint, mis viis külastajad väljapaneku seina juurde. Eriti hea väljapaneku juures oli see, et pärast boksi maha võtmist saab tekstiili uuesti kasutada. 

Verdi, ph. Valentina Casalini

Zanotta – inspiratsioon Tokyost ja Los Angelesest

Milanos asuv disainistuudio Calvi Brambilla vastutas Zanotta Fiera stendi üldise kujunduse eest, mis kasutas ruudustikuga Quaderna motiivi. See sai alguse 1970ndte eksperimentaalse disainikollektiivi Superstudio mööblist. Iga misanstseen oli loodud selleks, et meenutada meie eluviise kõikjal maailmas. Ruumid olid inspireeritud linnadest nagu Tokyo ja Los Angeles, millest igaühel oli kunstaken, kust sai näha ikoonilist vaadet. 

Zanotta, ph. Valentina Casalini