5 sisekujundustrendi aastaks 2021

Minimalism, peaaegu et kliiniline skandi valge, hall suurtel pindadel (näiteks köögimööblina) ja 50-60-date mööbel on teel välja. Eelmisel aastal juba alguse saanud trendid värvidest, mustritest, julgest eneseväljendusest ja isikupärasest stiilist on võtmas võimust, kuid kõige suurem muutus on kestlike ja jätkusuutlike valikute suunas. Vaatame mõnele trendile lähemalt otsa.

“Grandmillenial” või ka “vanaema šikk” on stiil, mis rokib täiega

Stiil, mida võib rahvusvaheliselt pidada “vanaema koduks” on leidmas comebacki šikis versioonis. Selle stiiliga tõstad esile mugavust, nostalgiat ja ka traditsioone. Kõige täpsemini leiab selle tunde lillelisest tapeedist, antiiksetes või natuke vanamoelistes maalides ja pildiraamides, õrnas ja delikaatses teeserviisis, heegeldatud pleedides ja tekkides ning vintage tunnetusega ja tihtilugu vimkaga mööblis, tekstiilis ja akssessuaarides. Sellega seoses on tagasi ka “päriselt dekoreerimine ja disainimine” ehk kui valget minimalismi võib igaüks kerge vaevaga kopeerides saavutada, siis värvide, tekstuuride, uue ja vana kõrvutamine-klapitamine vajab tegelikult head silma ja tunnetust. Keskkonnateadlikkuse tõusuga sobivalt lubab see stiil taaskasutada ja üles vuntsida, vana taasavastada. Soovitame vahetada kodus kunstitööde asukohti, muuta mööbli asetust ning roteerida aksessuaare, serviise ja keraamikat hooaegade lõikes, et tuua ruumi lihtsa vaevaga uus emotsioon.
Wall& Decó Jardin d’hiver
Wall&Decó Cherish
Wall&Decó Melrose
Wall&Decó Albina

 

 

 

Rohelised köögid ja värsked värvid mujal sisekujunduses

Kui skandi stiil ja valge, must või hall köök on sind ära tüütanud, siis suuna pilk rohelise peale. Rahustavast ja mugavast oliivitoonist kuni pilkupüüdva vetikarohelise toonini on see väga laiade võimalustega värv. Kuna roheline on segu kollasest ja sinisest, siis sobib see nii soojade kui külmade värvipalettidega ning saab panna klappima ümbritseva mööbli ja sisekujunduse rütmiga. Roheline aitab ka erinevatel teistel toonidel ja tekstuuridel esile tulla. Näiteks sobitades rohelised uksekapid Carrara-marmorist töötasapindadega saab rõhutada ja esile tuua marmori looduslikku mustrit. Ega muidu juveele ja kalliskive rohelisel taustal reklaamita.
Muudes ruumides on võimalus värvi sisse tuua mustrite ja tekstuuride kaudu (nt eelpool mainitud tapeediga). “Mahakeeratud” ja maalähedasemad toonid sobivad miximiseks elujõuliste, kirgaste ja lootusrikaste toonidega nagu näiteks kollane, türkiis ja leheroheline. Eelmise aasta trendivärv sinine jätkab populaarsel lainel heledatest munakooretoonidest sügava ja rikkaliku ookeanimeresiniseni.
Scavolini Diesel Open Workshop
Scavolini Liberamente
Calligaris Danny
Calligaris Graceful

Naturaalsetest materjalidest kangad ja tekstiilid

Sünteetilised tekstiilid, nagu näiteks polüester ja nailon, teevad ruumi naturaalsetele ja ümbertöödeldud ning ümbertöödeldavatele kiududele. Kunstkangad võivad olla küll praktilisemad näiteks puhastamise osas, kuid võivad ajada higistama ja on “külmad”. Keskkonnateadlikkuse tõusuga hakkavad inimesed enda ümber märkama ning teadlikult tegema kestlikke valikuid. Lisaks naturaalsetele kiududele nagu näiteks (mahe)puuvill, linane ja kanepiriie, on riikides, kus toimib materjalide organiseeritud ja laiapõhine ümbertöötlemine, populaased ja soositud ka näiteks ümbertöödeldud (ja ka edaspidi ümbertöödeldav) polüester. Uutest kangastest on kõige soositum Tencel Lyocell, mis on suurepäraste omadustega (siidine, vastupidav, hingav, nahasõbralik) ning mille tootmisprotsess on kõige keskkonnasõbralikum.
Näiteks Calligarise valikus on 3 keskkonnasõbralikku erinevat kangakollektsiooni, millest oma pehmemööbli kate valida: nahajääkidest valmistatud töödeldud nahk (viimistlus ja tunne käe all sama, kui tavalisel nahal), 100% puuvillane kate ning 75% ulatuses taaskastutatud polüestrist kangas.

Pehme ja kaamerasõbralik valgus

Zoomi, Skype’i, Teamsi, FaceTime’i ja teiste rakendustega laialt levinud videokõned ja -koosolekud on loonud soovi ja vajaduse laualampide järele, mille valgus teeb inimesed ilusamaks. Pehme kuma ja eestpoolt valgustatus tasakaalustavad tavapärast tugevat ja teravat laevalgustust. Dimmeriga lampidega on võimalik luua ka õhustikku sõltuvalt kellaajast. Näiteks õhtutundidel hoida sumedat töövalgust ning päeval või videokõne ajal tugevamat valgust, et pildi kvaliteet oleks puhtam ja selgem. Kuna aga laualamp istub meil kogu töötegemise aja silme ees, võiks see olla selline, mis toob oma disaini ja kasutusmugavusega rõõmu.
Nemo Panama
Nemo Bird
Nemo AM1N

Keskkonnateadlikkus, kestlikud valikud ja terveks eluks ostmine

Viimane, kuid kõige olulisem. See ei ole tegelikult trend vaid pikaajaline valik elustiilis, väärtustes ja prioriteetides, mis juhivad  tootmist ja tarbimist, aga ka disaini. 2020. aasta tõmbas hoogu maha ning pani mõtlema meie valikute ja tarbimise üle. Jätkusuutlikud, pikaaegsed brändid jätkavad kasvamist, eriti koduse disaini ja sisustuse vallas. Tarbijad huvituvad ja peavad üha rohkem tähtsaks seda, kust tooted tulnud on, kes, kuidas ja mis tingimustes kasvatas tooraine, kus, milliste mürkidega ja kui suurte loodusressursside kuluga on toorainest toode saanud ja kui inim- ja planeedisõbralik on lõpptoode. Samuti on võimust võtmas trend, kus ostuotsuse kõige olulisem mõjutaja on vastus küsimusele “kas ma saan ja soovin seda asja potentsiaalselt elu lõpuni kasutada”. Selle kriteeriumi järgi väheneb oluliselt “vahepealse täite” soetamine ja suureneb investeering tihtilugu kallimasse, aga pikaajalise vaatega valikusse. Kui peaksid terve elu veetma ühe söögilaua, vaiba või miksriga, siis ilmselt mõtled enne kaks (või kakssada) korda, kas odavast kaubanduskeskuse sisustuspoest oma valiku ikka teed.

Vaata lisaks

Köögid

VÄLIKÖÖGI HOOAEG ON TULEMAS

Scavolini köök on alati olnud disaini, funktsionaalsuse ja elegantsi sünonüümiks ning uue Formalia Outdoor kollektsiooniga alustab Itaalia ettevõte väliköökide tootmist. Soov luua kodusemaid ja külalislahkemaid

Blogi

Viva Magenta x Scavolini

Nagu kõigile teada, Pantone 2023 värvitoon on Viva Magenta – julge ja optimistlik toon, mis kuulub punaste perekonda ja on inspireeritud košenilliekstraktist olles üks väärtuslikumaid