7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

A faceting effect livens up and interrupts the cubism that sets the morphology of the West system apart from the cliches of modern design. Characterised by its suitability for use in a wide range of different...

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu – nii lihtne see ongi!

Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

1. KÖÖGIMASINAD VÕIVAD OLLA OSA KÖÖGI ESTEETIKAST

Kõige keerulisem minimalistliku köögi loomisel on tavapärane kodumasinate kohmakas disain, mis ei võimalda neid ka mugavalt ja kappi panna või ära peita, kui ei ole kasutuses. Õnneks on viimasel ajal hakatud disainima ja tootma erinevaid akssessuaare, mis on nii funktsionaalsed kui ka ilusad köögilaual. Enne soetamist mõtle läbi, mis funktsiooni see täidab ja kui tihti ta kasutuses oleks. See toidusoojendamise funktsiooniga lamp Scavolini Mia köögisarjast on silmale ilus ja hoiab toidu soojana ka suurema pere või rohkemate külaliste puhul.

2. VALI ILUSATE KÖÖGIAKSSESSUAARIDE EESMÄRGIPÄRANE NÄITAMINE PEITMISE ASEMEL

Selle asemel, et panna akssessuaarid täiesti läbipaistva ukseklaasiga kappi vali vähemvalitud tee ja näita oma väga ägedaid ja ilusaid asju hoopis läbi suitsuse või jäise klaasi. See annab kogu köögile ja kapi sees olevatele elementidele kohe uue ja säravama värvingu.

3. ÄRA LIMITEERI ENNAST AINULT MUSTA JA VALGEGA

Kombineeri tumedaid värve neutraalsete ja naturaalsete toonidega, et saavutada tasakaa. Sul võib olla näiteks heledavärviline töötasapind ja tumehallid kapiuksed-riiulid. Modernses köögis võib julgelt kasutada ka mõnda värvi, et monotoonsust vältida. Kaalu näiteks mõne puit- või kivielemendi kasutamist dekoratsiooniks, et tuua isikupära oma kööki.

4. VALI KÖÖKI VALGUSTI, MIS PÜÜAB PILKE

Löö laineid sellega, et paned vägeva disainvalgusti enda kööki. Koduomanikud tavapäraselt ei mõtle, et lühtrid või disainvalgustid võiksid nende köögilagesid kaunistada, kuid ilusti sobitatud kuppel või valguslahendus annab koheselt elegantsi ja viimistleb ruumi.

5. PANE VIDINAD JA KILA-KOLA PEITU

Kõige lihtsam viis puhta ja minimalistliku köögi saavutamiseks on panna töötasapinnalt ja avatud riiulitelt vidinad ja üksikud esemed peitu, ehk teisisõnu leida neile päris oma koht. Võib-olla pead selleks enda köögikappides tegema ümberkorraldusi ja vahetama kapid sahtlite vastu, lisama erinevaid ruumijagajaid, pisikeste asjade hoidmiseks karpe jms. Nii saad koorijad, pudeliavajad, visplid, leivad-saiad, pesulapid jms asjad ära koristada.

6. VAHETA MÕNED KAPID RIIULITE VASTU.

Nüüd kui oled kõik tehnilise kappi või sahtlisse ja köögimasinad tumeda klaasiga kappi pannud vaheta üks seinapealne kapimoodul riiuli vastu. Sinna aseta mõned puidust lõikelauad, kaks-kolm ilusat kaussi ning näiteks uhmer. Ja kui juba sättimiseks läks, siis lisa ka rohelust – potiga maitserohelist või mõni ilutaim.

7. KÖÖGISAAR TOOB UHKUSE VÕI HÄBI

Köögisaar on üks kõige olulisemaid elemente, mis tavapäraselt ka kõige esimesena külalistele silma hakkab, kui nad ruumi sisenevad. Seal jagame aega ka hommikusöökide ja muude einete ajal. Üks modernne lahendus on nn kose-tüüpi, kus töötasapind alla vastu põrandat “voolab” ehk üks või mõlemad kitsad küljed on töötasapinnaga ühes tükis ja materjalis. Luksuslikud valikud on marmorist, puidust või tumedast metallist.

Artikli inglise keelne originaal: https://www.townandcountry.ph/homes/ideas/minimalist-kitchen-design-tips-a00184-20190825-lfrm2

Vaata lisaks

Köögid

VÄLIKÖÖGI HOOAEG ON TULEMAS

Scavolini köök on alati olnud disaini, funktsionaalsuse ja elegantsi sünonüümiks ning uue Formalia Outdoor kollektsiooniga alustab Itaalia ettevõte väliköökide tootmist. Soov luua kodusemaid ja külalislahkemaid

Blogi

Viva Magenta x Scavolini

Nagu kõigile teada, Pantone 2023 värvitoon on Viva Magenta – julge ja optimistlik toon, mis kuulub punaste perekonda ja on inspireeritud košenilliekstraktist olles üks väärtuslikumaid