Koristame kööki vol 3

Koristame kööki vol 3 – kraanikausid läikima

Scavolini praktilised ja kiired nõuanded kraanikausside puhastamiseks, et köök säilitaks hea väljanägemise ka aastate pärast.
Kraanikauss on ilmselt tõesti kõige kõige rohkem kasutust saav element igas köögis ja plekid, oksüdeerumine ning tuhmumine on igapäeva reaalsuse osad. Kraanikausi igapäevast kerget hooldust ei tohi alahinnata, et säilitada hea väljanägemine. Hoolimata sellest, kas oled kraanikausi täitsa unarusse jätnud või kenasti vormis hoidnud, leiad meie nippide ja soovituste alt head nõu.

Roostevabast terasest kraanikauss

Igapäevaselt peab roostevabast terasest kraanikaussi puhastama seebi ja veega või neutraalse pesuainega. Soovitame pindu hõõruda ja nühkida sünteetilise švammiga või mikrofiiberlapiga ja alati samas suunas, kui on harjamismuster satiinviimistlusel. Pärast loputamist kuivata pinnad käterätikuga kuivaks. See hoiab kõvast veest tulevate katlakivi plekkide eest.
Kasutada võid ka spetsiaalselt roostevabale terasele mõeldud pesuaineid, kuid kindlasti jälgi hoolikalt pudelil olevaid juhiseid. Tugeva katlakivi ja rasvaplekkide eemaldamiseks on kaks võimalust: kasutada sooja äädikat või analoogi (näiteks Sonett looduslikku katlakivieemaldit) või alkoholi. Lase embal-kumbal ainel pinnal mõne hetke oma tööd teha ja siis hõõru pehme lapiga mustuse jäägid pinnalt välja ja loputa. Igapäevasest tuhmusest saad jagu tavapäraste puhastusvahenditega, mis sisaldavad natuke hapet. Näiteks Sonett looduslik vannitoa puhastusvahend sidrunhappega puhastab kogu kraanikausi ja selle ümbruse ka seebijääkidest.
Üldiselt tasuks vältida nii märgade ja nõudepesuvahendiste švammide-lappide kui ka kodukeemia pudelite (sh nõudepesuvahend) jätmist kraanikaussi või selle äärele. See abinõu aitab vältida igasugust oksüdeerumist ja korrosiooni!

 

 

Fragranite, Sünteetiline graniit, Dura Quarz ja Meta Quarz kraanikausid

Nendest materjalidest kraanikausid on tänu siledale pinnale väga hügieenilised ja lihtsad puhastada ja vajavad vähe pingutust, et hoia heas vormis. Seega kasuta lihtsalt sooja vett, pehmetoimelisi puhastusaineid ja pehmeid lappe-švamme. Plekkide puhul saad kasutada nõudepesuvahendit samal moel nagu nõudepesuks.
Väga kangekaelsete plekkide puhul võib kasutada alkoholi või lahjendatud kloori/valgendit ning ka katlakivi vajab kergelt happelisi puhastusaineid, näiteks äädika või sidrunhappe sisaldusega spreisid.

 

 

Dura Last Resin kraanikauss

Sellest materjalist kraanikaussidel tuleb plekke ette üliharva, kui ei ole just määrivat toitu (nt kohvi- või teepuru jms) pikka aega pinnaga kontakti jäetud. Sellisel juhul võib vaja minna “tugevatoimelisi” pesuaineid, kuid ära kunagi kasuta kraapivaid (nt graanulitega või küürimispastasid) aineid! Näiteks võib kasu olla kloori-baasil või nõudepesumasina ainetest. Tugeva katlakivi vastu soovitame sooja äädikat või ka kuuma vee ja nõudepesumasina vahendi segu. Jäta segu paariks tunniks toimima ning loputa ja kuivata seejärel hoolikalt.
Tavajuhul puhasta kraanikaussi nii nagu kõiki teisi – pehme pesuaine ja pehme lapiga ning kuivata kraanikauss korralikult pärast loputamist.

Kiiret ja tulemuslikku koristamist 

Vaata lisaks

Köögid

VÄLIKÖÖGI HOOAEG ON TULEMAS

Scavolini köök on alati olnud disaini, funktsionaalsuse ja elegantsi sünonüümiks ning uue Formalia Outdoor kollektsiooniga alustab Itaalia ettevõte väliköökide tootmist. Soov luua kodusemaid ja külalislahkemaid

Blogi

Viva Magenta x Scavolini

Nagu kõigile teada, Pantone 2023 värvitoon on Viva Magenta – julge ja optimistlik toon, mis kuulub punaste perekonda ja on inspireeritud košenilliekstraktist olles üks väärtuslikumaid