2020 sisustustrendid

A faceting effect livens up and interrupts the cubism that sets the morphology of the West system apart from the cliches of modern design. Characterised by its suitability for use in a wide range of different...

Selle aasta sisustustrendide nimekirju on välja andnud mitmed staažikad ja kuulsad sisustusajakirjad koos disainerite ja sisekujundajatega. Lisaks on nii Pinterest kui ka Google avaldanud oma trendide ennustused otsingusõnade kasutamise tiheduse baasil. Valisime välja 5 trendi, mis Eesti kodudesse lihtsasti sobivad ja kindlasti lähiajal silma torkama hakkavad.

Mere(väe) sinine
2020. aasta värviks valis Pantone värvitootja “klassikalise sinise”, mis on just sügava meresinise tooni. See tähendab, et selles toonis sisustuselemente (ja ka muid tooteid) hakkad oluliselt rohkem igal pool nägema. Õnneks on see värv tõesti klassikaline ja kena ka siis, kui ta enam “aasta värvi” tiitlit ei kanna. Lisaks saab meresinise värviga tuua kontrasti nii modernsete joontega kui ka klassikalises stiilis koju. Näiteks köögisaare siniseks värvimisel saab kodu südamesse luua pilkupüüdvat keskset elementi või näiteks elutuppa sügavsinise vaiba paigutamisega tuua kontrasti heleda diivani ja puidust kohvilauaga. Nii saad koju luua suursugust tunnet ilma päris musta värvi kasutamata.

Calligaris coffee table carpet blue

Mitte-valged köögid
Just – mitte värvilised vaid “mitte-valged” 🙂 Üks 2010-date supermoode oli kõrgläikeline lumivalge köök. Aga nüüd uues dekaadis ennustavad disainerid, et valik suundub valgest ja kandilisest skandinaavialikust stiilist eemale. Näiteks on populaarsust kogumas naturaalsed puitpinnad ja kreemjad toonid. See lubab köögil endiselt jääda õhuliseks ja valgeks, kuid ei sunni koduomanikke lumivalgesse kasti.

Täiesti peidus köögid
Kui juba köökidest juttu oli, siis osad köögid on juba nutikad ja peidavad endas “sigri-migri” alasid nagu näitkes kohvimasin-veekeetja-röster või integreeritud kodumasinad, kuid kas oled mõelnud, et paneks kogu köögi peitu? Jah, see on praegu trend ja veel tugevas tõusus.
Kuna elupinnad muutuvad järjest väiksemateks ja hoiustamispinnad muutuvad nutikamaks, siis on äärmiselt minimalistliku stiiliga köögid kogumas hoogu. Lisaks eelpool mainitule läheb paneelide ja uste taha peitu ka segisti, pliit ja ahi ning töötasapind. See on ideaalne tänaseks juba laialt levinud avatud köögi ja elutoa planeeringule. Kui kokkamist ei toimu, siis kõik toiduvalmistamisega seotud mudru on silma alt ära. Visuaalselt puhtamate pindadega tood rahu ja hingamisruumi oma elutuppa. Scavolini on just sellel aastal lansseerimas oma uut kontseptsiooni Box Life, mis on just selliste võimalustega – peida köök, majapidamisruum, garderoob ja isegi voodi seinapaneelide taha!

Värviline marmor
Rääkisime juba eelmisel kevadel pärast Milano sisustusmessi, et värviline marmor on populaarseks muutumas. Valge Carrara ja Calacatta marmorid vahetavad end näiteks Opera d’Arte marmori ja roheliste ning pruunide toonide vastu. Lisaks on maitse-eelistused liikumas inimtekkeliste pindade poole, sest need on oluliselt vastupidavamad ja vähem kapriissed, kui naturaalsed kivid. Ja seda isegi superkallites disainerköökides. Uued ja “targad” materjalid nagu näiteks Fenix NTM jätavad väga kalli mulje, kuid on taskukohased. Nii on võimalik oma kööki või vannituppa tuua luksust ilma pankrotti minemata.

Baaripukid
Ekspertide sõnul ei ole baaripukid enam ainult köökide ja baarilettide äärsed elemendid. Üha rohkem näeme neid kasutusel ka näiteks kontorites. Kõrge(ma)d lauad on tihtilugu vahepeatuse märgiks, kus on võimalik tooli lähemalt tõmmates teha veidi tööd, juua tassike kohvi, vahetada paar sõna ja siis edasi liikuda. Kuna ka paljud kontoriruumid on muutunud avatud ja enamiku tööst tehakse koos, siis sellised “tööbaarid” on populaarsust kogumas traditsioonilise kontoriköögi asemel. Sellise stiili juurde sobib ideaalselt baaripukk, mida saab lihtsasti liigutada ja võtab vähe ruumi.

Vaata lisaks

Köögid

VÄLIKÖÖGI HOOAEG ON TULEMAS

Scavolini köök on alati olnud disaini, funktsionaalsuse ja elegantsi sünonüümiks ning uue Formalia Outdoor kollektsiooniga alustab Itaalia ettevõte väliköökide tootmist. Soov luua kodusemaid ja külalislahkemaid

Blogi

Viva Magenta x Scavolini

Nagu kõigile teada, Pantone 2023 värvitoon on Viva Magenta – julge ja optimistlik toon, mis kuulub punaste perekonda ja on inspireeritud košenilliekstraktist olles üks väärtuslikumaid