Calligarise ja Connubia emaettevõte avalikustas oma roheplaani

Ajalooline Made in Italy märgisega brändide grupp on võtnud konkreetseks eesmärgiks luua muutust ja juhtida rohepööret mööblitööstuse poolelt. Rohekaar(Greenbow ingl k) on vastavalikustatud programmi nimeks, mille eesmärk on struktureerida ja organiseerida korporatiivsed tegevused rohepöörde suunal. Programmis on kaks suuna – tootesuund, mille eesmärgiks on luua võimalikult väiksese CO2 jalajäljega ning kestlike võtetega valmistatud tooteid ning ettevõtte suund, mille eesmärgiks on muuta ettevõtte protsessid, arendustegevus, tootmine ja transport roheliseks.
Rohekaare kestlik agenda on täpne, mõõdetav ja kooskõlas ÜRO 17 kestliku eesmärgiga aastaks 2030, andes ettevõtte kõikidele töötajatele selge suunise oma tööks. Programm põhineb analüütilistele näidikutele, mille abil ja mille vastu saab oma tegevust igas hetkes mõõta. Calligarise soov on “panna liha kontidele” ehk täita etteantud plaan sisuliste tegevuste ja saavutustega. Nad ei luba kohe 100% rohelisi tooteid ja tootmist, kuid lubavad 100% pühendumust ja oma tegevuse läbipaistvust, et ka klientidel oleks võimalik progressi jälgida.
Toodete poolepealt tulebki kõige põnevam uudis! Calligaris Group on välja töötanud matemaatilise võrrandu, millega on võimalik määrata iga toote individuaalne kestlikkuse indikaator. Nii on väga täpne ülevaade kõikidest olemasolevatest toodetest ja selge juhis edasiseks, et iga toote jalajälge vähendada.
Võrrand võtab arvesse naturaalsete materjalide (näiteks FSC sertifikaadiga puit, orgaaniline puuvill vms) kasutamise, taaskasutatud materjali hulga (sh nii plastiku jäägid tööstusest kui lõpptarbijalt) ja iga toote ringlussevõtmise skoori (nii toote algosadeks võtmise lihtsuse, nende algosade taaskasutamise või taastöötamise võimalused, keemilise turvalisuse jne). Tooted, mis on kadalipu läbinud ja vastavad kõikidele nõuetele, saavad endale külge uue garantii kirjaga “I am green” ehk “Ma olen roheline“.
Organisatsiooni tasandil jätkab Calligaris Group jäätmete vähendamist, tooraine tarbimist ja CO2 heitkoguste tootmise vähendamist. Tegelikult algas kogu protsess grupi jaoks juba 15 aastat tagasi ja on toonud ettevõttele tänaseks FSC sertifikaadi (garanteerib, et toodetes kasutatud puit on pärit hästi majandatud metsadest jälgides kindlaid ja rangeid etteantud nõudeid) ja ISO 14001 sertifikaadi. Juba praegu on alustatud ka sisemise protsessiga, et saavutada lähiaastatel ISO 45001 sertifikaat.
Tegelikult on aga iga organisatsioon ja iga toote sünd sõltuv hoopis inimestest, mitte kirja pandud protsessidest. Nii on Calligaris Groupis oluline roll oma inimeste harimisel ja nende töö juhtimisel selliselt, et paremaid valikuid oleks lihtne ja loomulik teha. Seda alates iga inimese isiklikest väikestest harjumustest kuni ettevõtte suuremate protsessideni. Nii ongi Rohekaare projekt aluseks kõikidele ettevõttega seotud otsustusprotsessidele ja tegevustele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga