Geomeetriline ja stiilne vannitoamööbel

Luca Nichetto X Scavolini uus sisustussüsteem

Disainer, kes on sündinud Itaalias, kuid adopteeritud Rootsi vanemate poolt, esitleb eelvaadet Jeometrica sisustussüsteemist. See on Scavolini uus projekt, mida esitletakse EuroCucina ja Salone Internazionale del Bagno 2022 messidel. Selles projektis on näha, kuidas disainer on lähenenud disainile läbi assonantside, inspiratsiooni ja demokraatia.

Kuidas tekkis koostöö Nichetto Stuudio ja Scavolini vahel? 

Ütleme nii, et klassikalisel meetodil. Ettevõte võttis minuga ühendust ja küsis, kas oleksin huvitatud nendega koostööd tegema. Mulle on alati meeldinud idee koostööst Scavoliniga, samuti köögi kujundamisest, kuigi projekt laienes edasi elu-ja vannituppa. Mulle meeldis võimalus kujundada kööki, mis siseneks tavaliste inimeste kodudesse, olemata osa liiga kõrgtasemelisest dimensioonist. Me kõik oleme mõjutatud turundusest. Nagu reklaamgi ütleb:”köök, mida itaallased kõige rohkem armastavad”. Peale armastuse, on see mõeldud inimestele, kes valmistavad ise süüa, mis toob kaasa palju rangemad disainipiirangud. Tuleb töötada masstootmisega, mis pole sotsiaalse staatuse küsimus. 

Kas olite väljakutse suhtes kirglik?

Disainerina meeldis mulle selle väljakutsega tegeleda, sest arvan, et see on projekt, millel on piirangud, eriti kui mõelda inimestele, kes seda kasutavad. See oli ka üks esimesi põhjuseid, mis mind võlus, eiriti pärast seda, kui nägin disainereid, kellega ettevõte varem oli koostööd teinud, nagu Ora-ito, Nendo, Michael Young, Fabio Novembre. Mid huvitas nende disainerite valik, kes olid proovinud kätt demokraatlikuma toote kallal. 

Kas me oleme pöördumas tagasi disaini algsete juurte juurde?

Disain sündis tööstuslikuma eesmärgiga. Nüüd on selle avalikkus kahanenud, isegi kui see polnud kunagi üldsusele mõeldud. Isegi buumi ajal Itaalias polnud kõigil disainerkodusid. Ma ütlen seda sageli: kui ma poleks olnud disainer, poleks ma kunagi saanud endale lubada 90% oma disainitud toodetest. See annab teile ülevaate sellest, kuhu üldine disain on jõudnud. 

Räägime Jeometrikast. Kust sa alustasid?

Projekt kasvas välja mõistlikusest köögi tegeliku kasutamise üle. Pandeemiaga taasavastasime kodu ruumid, mida varem kasutasime vaid osaliselt ja mis polnud nii mitmekülgsed kui praegu. Üks põhiruume oli köök, millest sai taas kodu keskpunkt. Toad, mis meenutasid mulle lapsepõlve, kui vanavanemad hommikust õhtuni süüa tegid, olid muutunud. 

Mälestused disainis. 

Arvan, et oleks huvitav kujundada midagi funktsionaalset ja esteetilist, kuid see oleks protees sellest, mis võib juhtuda ja oleks tore seda mitte kaotada. Köök on mõeldud toidu valmistamiseks ja seda ei saa eitada. See on rituaal. Sealt tulingi idee luua köök, mis võttis vihjeid kuntsimaailmast. 

Millistele viidetele te projektis tuginesite?

Lasen end mõjutada kunstnikest, kes mulle meeldivad ja kelle tööst tunnen vaimustust. Volüümidest ja geomeetrilistest vormidest, mis on mingil moel osa köögidisaini DNA-st saades alguse modulaarsetest omadustest. Siis ka disainerid nagu Donald Judd, Ellsworth Kelly ja mitmed teised kunstnikud, kes on teinud materjalidega seotud installatsioone. 

Kunstist disainini. Kuidas te idee ellu viisite?

Sellest kontseptsioonist lähtudes mõtlesin ustele ja nende funktsioonidele ja selle üle, kuidas anda neile erinev kvaliteet säilitades visuaalne side. Siis mõned funktsioonid tuletasid meelde põhilist interjööri, et väljendada sda, mida ma silmas pidasin: trattoria (pisike Itaalia restoran). 

Tõsi, sa hindad maitsvat toitu, kuid toit pole liiga töödeldud. 

Täpselt nii. Sellest interjöörist ammutasime inspiratsiooni riiulite ja õlgpõhjaga toolide kaudu ning ühildasime need rituaali käigus kokku puutuva kunstimaailmaga. Nii ümmarguste laudade töötasapinnad, plaatide muster, mis muutub kihiliseks, kuid ristub plaatidega ja väikesed augud, mis võimaldavad teil produkti vastavalt soovile kohandada ja riiulid, mis ristuvad mustriga, kuid võivad ka seista eraldi.

Lühidalt, saastumisest.

Avastasime erinevaid variante, kas rohkem ilmekamaid või minimalistlikumaid olenevalt sellest, kuidas materjalivalik oli isikupärastatud. See annab teile puhta lõuendi, küll teatud piirangutega, kuid võimalustega seda aeg-ajalt muuta ja kaunistada erinevalt, olenevalt teie maitsest või seadistuste tüübist. Selline lähenemine hpidis jooned puhtad ja toote äratuntavana ja kergesti mõistetavana. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga